Zagraniczny urlop – jak się dobrze przygotować

Urlop tuż tuż, a Ciebie ogarnia przerażenie, że nie jesteś gotów na wyjazd. Weź głęboki oddech i pomyśl sobie, ze najważniejsze już jest. Wakacje są zabukowane, a hotel czeka.

Przygotowując się do wyjazdu na zagraniczny urlop, trzeba pamiętać o wielu sprawach. Najważniejsze to pozwolenie na przekroczenie granicy kraju, do którego się udajemy. Sprawdź daty na dokumentach potwierdzających twoją tożsamość. Pamiętaj, że termin ważności paszportu powinien być dłuższy o co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu. Jeżeli z naszymi dokumentami wszystko jest w porządku, przechodzimy do kolejnego etapu pakowania.

Przygotuj torbę, plecak lub walizkę, w zależności od upodobań i rodzaju planowanego wyjazdu. Ja skupię się na wyjeździe zorganizowanym przez biuro podróży. W takim wypadku, zawsze najkorzystniej wypada walizka. Gwarantuje nam łatwość poruszania się z bagażem oraz jej sztywna obudowa zabezpiecza przewożone przez nas rzeczy.

Kiedy wiemy już w czym przewieziemy nasz urlopowy ekwipunek, warto sporządzić listę. Tego typu notatki zawsze uchronią nas przed pominięciem czegoś istotnego. Dokładnie zastanów się, ile ubrań potrzebujesz na każdy dzień wakacji. To ważne, aby racjonalnie określić ich ilość i ile z nich realnie jesteśmy w stanie użyć. Dzięki temu unikniemy problemów z nadbagażem na lotnisku, zwłaszcza w momencie powrotu, kiedy prócz niezbędnych rzeczy, w walizce znajdą się również pamiątki z wakacji i upominki dla najbliższych.

Na liście, prócz ubrań, powinny znaleźć się przybory takie jak: pasta do zębów, szczoteczka, filtry do opalania, balsam do ciała, krem do twarzy oraz produkty do demakijażu, perfumy i inne potrzebne kosmetyki. Koniecznie trzeba zapakować również klapki na basen, ręcznik plażowy, leki przeciwbólowe, okulary przeciwsłoneczne, okrycie głowy oraz coś przeciwdeszczowego, o ile jedziemy poza sezonem. Pamiętajmy również o aparacie fotograficznym oraz ładowarkach. Zawsze warto też mieć swój szampon do włosów i odżywkę. Produkty które możemy pominąć, to żel pod prysznic i suszarka do włosów, o ile na stronie wybranego przez nas hotelu znajdziemy informację o tym, iż jest ona dostępna w łazience wybranego przez nas pokoju.

Pamiętajmy również o odpowiedniej ilości waluty obowiązującej w kraju, do którego się wybieramy. Najlepiej zakupić ją w jednym z wielu kantorów internetowych (polecamy np. https://www.dobrykantor.pl), które oferują zdecydowanie lepsze kursy wymiany, niż kantory tradycyjne.

Kiedy mamy już spakowaną walizkę, warto pomyśleć o jej zabezpieczeniu przed kradzieżą. Niestety, na lotniskach takie rzeczy się zdarzają. W tym celu najlepiej sprawdzi się folia typu strech. Wystarczy kilkakrotnie owinąć naszą walizkę, co powinno zwiększyć poczucie naszego bezpieczeństwa, a tym samym komfort podróży.

Kolejnym etapem jest spakowanie bagażu podręcznego. Najważniejsze co powinno się w nim znaleźć to nasze dokumenty, vouchery wakacyjne , przewodnik oraz pieniądze. Zawsze warto wcześniej zakupić walutę kraju, do którego planujemy wyjechać. Jeżeli o mnie chodzi, wolę mieć zapas gotówki, chociaż zawsze istnieje możliwość płatności kartą w miejscu naszych wakacji – co również wychodzi korzystnie.

Myślę, że tak przygotowując się do wyjazdu, nic was nie zaskoczy i w pełni będziecie cieszyć się czasem, na który tak długo czekaliście. Życzę udanej podróży.