Wakacje we Włoszech

Włochy, jedne z najpiękniejszych Państw na świecie. Przepełnione bogatą historią sprzed ponad 2,5 tysiąca lat. Jest to chyba najczęściej odwiedzany kraj nie tylko w Europie ale i na świecie pod względem turystycznym. Pogoda tutaj dopisuje zawsze, nie ważne czy chcemy skorzystać ze świetnych górskich terenów aby pozjeżdżać na nartach czy na desce, czy po prostu wygrzewać się na tutejszych plażach i zwiedzać zabytki bez obawy o deszcz. Jakie miejsca powinniśmy koniecznie zobaczyć będąc we Włoszech?

Zaczynając od północy to z pewnością stolice światowej mody Mediolan i ich bliskich sąsiadów Turyn. Jadąc do Włoch nie można ominąć tych dwóch miast, Mediolan jako stolica mody do opisania łatwy nie jest, działa tutaj największa we Włoszech giełda, a wiele banków wybrały sobie to miasto na swoją siedzibę. Jest to wspaniała metropolia zawierająca niema wszystko: nowoczesność, tradycje, bogactwo i biedę. Turyn za to jest dużo bardziej tradycyjny, składający się z wielu elementów architektury barokowej i wytwornych książęcych pałaców.

Oczywiście będąc we Włoszech trzeba także zahaczyć o jego legendarną stolicę czyli Rzym. Jest to chyba jedno z najciekawszych i najbardziej historycznych miejsc w Europie. Bardzo bogate w historię i zabytki na które z pewnością jeden dzień to za mało. Bo przecież kto nie zna Koloseum, Panteonu czy Forum Romanum, praktycznie każdy ale nie każdy je widział na oczy.

koloseum w rzymie

Rawenna jest to trochę mniej znane miasto we Włoszech, ale warto je odwiedzić choćby ze względu na poznanie jego architektury i zabytków, które są wpisane na listę UNESCO. Jak będziemy chcieli się trochę rozerwać to w Rawennie znajdziemy jeden z największych parków rozrywki w Europie – Mirabilandię, najlepiej wybrać się tam w tygodniu, ponieważ w weekend trochę sobie postoimy w kolejkach a atrakcji jest tam naprawdę dużo.

San Marino jest także wartym odwiedzenia Państwem, które znajduje się w terenach górskich wysoko nad poziomem morza. Ciężko jest się tam poruszać samochodem z uwagi na wąskie uliczki, trzeba posiadać duże umiejętności lub zgrabne auto. Jednak z łatwością możemy się tam poruszać pieszo, widoki są zatrważające i z wysokości widać naprawdę dużo. Ponadto znajduję się tam wiele sklepów i atrakcji.

san marino z lotu ptaka