W podróż z własnym łóżeczkiem

Wyjazd na wakacje z małym dzieckiem nie zawsze był prosty ze względu na wiele barier, na które można było napotkać np. w związku z brakiem przystosowanego łóżeczka czy miejsca do podgrzania butelki z mlekiem. Obecnie większość hoteli oferuje bezpłatnie wiele udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Nieco gorzej sytuacja wygląda w przypadku pensjonatów, pól campingowych czy domków letniskowych. Warto być przygotowanym na każdą okoliczność.

Samowystarczalność jest modna
Wyruszając w podróż z niemowlakiem warto zaopatrzyć się we wszystko co może być przydatne, niezależnie od deklaracji obiektu. Własne łóżeczko turystyczne nie zajmuje dużo miejsca, a jest sprawdzone i bezpieczne. Dziecko zna je, dlatego można założyć, że będzie spać spokojnie nawet w nowym, nieznanym miejscu. Podgrzewacze do butelek zostały tak zminiaturyzowane, że obecnie można je bez przeszkód włożyć do bagażu. Na miejscu potrzebny będzie jedynie dostęp do gniazdka z prądem. Również maty edukacyjne nie zajmują po złożeniu dużo miejsca, a mogą świetnie zająć czas małemu dziecku.

Jakie łóżeczko turystyczne wybrać?
Przede wszystkim łóżeczko powinno być proste w obsłudze. Z jego złożeniem i rozłożeniem powinien intuicyjnie poradzić sobie każdy dorosły. Absolutnie nie powinno zawierać elementów, które trzeba będzie skręcać, gdyż w podróży jest to bardzo niepraktyczne i niebezpieczne. Ponadto powinno być wykonane z lekkich materiałów, które ułatwią jego przenoszenie.
Wśród łóżeczek turystycznych dla dzieci wyróżnić można następujące typy:
– łóżeczko turystyczne z daszkiem
– łóżeczko turystyczne z moskitierą
– łóżeczko turystyczne z materacem
– łóżeczko turystyczne z kołyską
Dobór odpowiedniego rodzaju łóżeczka powinien być poparty indywidualnymi potrzebami dziecka. Warto również wybrać modele posiadające dodatkowe udogodnienia, jak np. rozpinany bok, możliwość zamontowania karuzeli, zabezpieczenia wszystkich kantów.

Co jeszcze zabrać ze sobą w podróż?
Rowerki biegowe dla maluchów nie zajmują dużo miejsca, są lekkie i nie wymagają montażu. Jest to idealne rozwiązanie dla nieco starszych maluchów. Rowerki dla dzieci pozwalają im aktywnie wypoczywać i zapewniają atrakcje podczas wyjazdów. Dlatego w przypadku podróży samochodem warto pamiętać o zabraniu tych kilku, jakże ważnych dla dziecka przedmiotów.