Orłowo w Gdyni – miejsce warte odwiedzenia

Jest takie miasto, którego historia nie sięga nawet 100 lat. Jest to niezwykłe miejsce, biorąc pod uwagę, iż jego mieszkańcy, określają się mianem najszczęśliwszych ludzi w Polsce. To miejsce, położone tuż przy samym morzu, to Gdynia.

Gdynia jest niezwykle prężenie rozwijającą się metropolią. Głównych hasłem towarzyszącym miastu jest innowacyjność, co można dostrzec choćby w rozwoju infrastruktury. Podczas sezonu wakacyjnego Gdynia jest coraz częściej odwiedzana przez turystów. Nic w tym dziwnego, przecież prócz morza, miasto posiada wiele innych, ciekawych atrakcji.

Jednym z popularniejszych miejsc naszego miasta jest dzielnica o nazwie Orłowo. To właśnie tu przybywają tłumy wczasowiczów, by przyjrzeć się majestatycznym, górującym nad plażą, klifom. Dla tych bardziej aktywnych przygotowano specjalny szlak, którym można wdrapać się na sam ich szczyt i idąc dalej, wzdłuż linii brzegowej, dotrzeć aż do centrum miasta. Podczas dobrej pogody, widoczność jest doskonała. Bez najmniejszego problemu można dostrzec zarysowujący się w oddali półwysep Helski. Jednak Orłowo to nie tylko klify. To właśnie tu znajduje się piękne molo, które również jest jednym z bardziej charakterystycznych miejsc w Gdyni. Spacerując po jego deskach, można podziwiać widoczny po prawej stronie Sopot, a po lewej popularny gdyński Skwer Kościuszki, przy którym cumują statki muzea – żaglowiec „Dar Pomorza” i niszczyciel „Błyskawica”. Przy samym pomoście, jest również piękna, szeroka i piaszczysta plaża. Tu wszystko zaplanowane jest z największą starannością. Są liczne restauracje, plac zabaw oraz ścieżka rowerowa. Odwiedzając Gdynię, koniecznie należy zawitać w to miejsce.

Kolejnym punktem na mapie miasta, wartym odwiedzenia, jest Bulwar Nadmorski. To również bardzo charakterystyczne miejsce. Deptak prowadzi wzdłuż morza. Ciągnie się od Skweru Kościuszki, aż do Polanki Redłowskiej. Latem na całej jego długości spotyka się spacerujących ludzi i ulicznych artystów. Niektórzy śpiewają, inni opalają się na murach falochronu, a kolejni zwyczajnie imprezują. Najpiękniej jest nocą, kiedy tłum jest nieco mniejszy. Wszystko przybiera zupełnie inne barwy i na ścieżce rowerowej pojawiają się ci bardziej aktywni. Wówczas spokojnie można wybrać się na rolki, rower, czy wieczorny jogging. Z morską bryzą we włosach i towarzyszącym jej szumem fal, jeździsz lub biegasz, wzdłuż linii brzegowej ile starczy sił. To chyba jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w ten sposób można spędzać czas. Nic zatem dziwnego, że tu żyje się najlepiej.

 


Artykuł powstał przy współpracy z: https://nadmorski.pl