Okolice Poznania – gdzie warto się wybrać?

Poznańska starówka

Stolica Wielkopolski ma wiele do zaoferowania – dobry klimat, liczne atrakcje i formy spędzania wolnego czasu. Jednakże, jeśli bywa się tu dosyć często, to dobrze jest się rozejrzeć poza granice miasta.

Zatrzymując się w mieście warto znaleźć sobie odpowiednią bazę wypadową. Poznań nocleg ma wiele dogodnych opcji do zaoferowania. Wybierając odpowiednią lokalizację można znaleźć się w centrum życia miasta. Po długich dniach spędzonych na zwiedzaniu można odprężyć się w jednym z barów czy restauracji w centrum. Gdzie warto pojechać w okolicach Poznania?

Rogalin

Pałac Raczyńskich w Rogalinie z lotu ptakaOkoło 20 km od Poznania znajduje się mała miejscowość umiejscowiona w przepięknym parku krajobrazowym. Rogalin jest położony na prawym brzegu Warty. Godny uwagi jest tu przede wszystkim pałac Raczyńskich z XVIII wieku. Został on wzniesiony na skarpie nad Wartą z inicjatywy Kazimierza Raczyńskiego. Wokół pałacu znajduje się park w stylu francuskim i angielskim, a wewnątrz można podziwiać kolekcję dzieł malarskich.

Puszczykowo

atrakcje „Willi Pod Totemem”Oddalone o 12 km na południe od Poznania miasto jest szczególnie ważne dla tych, którzy interesują się osobistościami związanymi z podróżowaniem i literaturą. W willi „Pod Totemem” znajdziemy muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera. Zobaczyć tu można pamiątki z dalekich podróży. Niezwykle ciekawą atrakcją jest replika w skali 1:1 żaglowca „Santa Maria” Krzysztofa Kolumba czy posąg z Wyspy Wielkanocnej.

Pożegowo

Wielkopolski Park NarodowyMiasteczko położone jest na stoku Osowej Góry, która jest najwyższym wzniesieniem na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Pożegowo powstało na morenie lodowca prawdopodobnie w XIV wieku. Dopiero w XIX i XX wieku zyskała na znaczeniu, gdy powstała tu cegielnia i wykorzystywano zasoby iłów. Obecnie do zwiedzania dostępne są zabytki związane z przemysłem ceglarski, kolej wąskotorowa, pałac właściciela cegielni oraz można nacieszyć się widokiem z drewnianej wieży.

Wokół Poznania można znaleźć pełno ciekawych miejsc o bogatej historii. Dla miłośników zwiedzania znajdą się tu atrakcje na dłuższy pobyt.