Kupowanie tanich biletów na samolot

bilet na lot z paszportem

Poszukując biletu lotniczego, zawsze staramy się znaleźć ofertę możliwie najtańszą. Na cenę biletu wpływa szereg czynników, takich jak okres, w którym go kupujemy czy to jaki przewoźnik będzie nam pomagał w dotarciu na miejsce. Najgorszym co możemy zrobić, to zostawić całą tę operację na ostatnią chwilę! Właśnie dlatego, dziś pokażemy wam więc, jak zrobić to w sposób odpowiedzialny i przemyślany!

Sztuczki do zastosowania

Zapewne wiecie o tym, że kupienie biletu wcześniej pozwoli wam zaoszczędzić spore sumy pieniędzy w waszym portfelu! Zdziwicie się, jak na cenę może wpływać dzień w przód czy w tył. Może to być od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych różnicy! Jeżeli zależy wam na dalszych oszczędnościach, to na pewno musimy pamiętać, aby nie rezerwować wylotu w piątek i powrotu w niedzielę! Wtedy ceny osiągają największe poziomy, gdyż największa ilość z podróżnych wybiera właśnie ten dzień! Znacznie mądrzejszym wyjściem będzie wybranie dnia takiego jak czwartek czy wtorek?

Bilety… czy takie tanie?

Przy szczypcie szczęścia i odpowiednim monitorowaniu promocji może się zdarzyć taka sytuacja, że bilet na tańsze linie lotnicze kupimy nawet za kilkanaście złotych. Niestety, tutaj także jest haczyk. Tanie linie lotnicze zwykle korzystają z małych, oddalonych od centrów miast lotnisk, na które nieraz trzeba dojechać nawet kilkadziesiąt kilometrów. Dojechanie z lotniska do miejsca docelowego przy pomocy pociągu, autobusu czy taksówki również kosztuje! Mimo tego, że na ogół te środki transportu kursują tam dość regularnie, to dotarcie tam w niestandardowych godzinach porannych czy nocnych bywa naprawdę problematyczne. Weźcie to pod uwagę, dla własnego dobra!

Podsumowanie

Podróżowanie samolotem jest całkiem przyjemne, zwłaszcza kiedy uda się wam złapać któryś z tanich biletów. Stąd też mamy nadzieję, że i tam się to uda, oczywiście, jeżeli uznacie, że jest to wasza najlepsza opcja. A jak już dotrzecie na miejsce wypoczynku, to liczymy, że będziecie się świetnie bawić!