Brazylia – ciekawe miejsca

Brazylia jest największym krajem Ameryki Południowej licząca około 200 mln mieszkańców. Ze względu na jej wielkość klimat tam jest bardzo zróżnicowany ale głównie jest tam ciepło i panuje wysoka wilgotność szczególnie w obszarach tropikalnych i rzeki Amazonki. Z uwagi na daleką odległość i małą liczbę połączeń, które są bardzo drogie kraj ten nie jest bardzo popularny pod względem turystycznym w Polsce. Jest także bardzo niebezpieczny szczególnie w większych miastach. Widzi się tam dużo uzbrojonej po zęby policji, a zbrodnie i zamieszki są tam na porządku dziennym. Szczególnie trzeba uważać na kieszonkowych złodziejów. Ja jeszcze tam nie byłem ale wstępnie zrobiłem na razie małą listę miejsc, które chciałbym na pewno zobaczyć na własne oczy.

Oczywiście Rio de Janeiro – wiele osób nie za bardzo zaznajomionych z geografią uważa to miasto za stolicę Brazylii, kiedy dobrze wiemy że tak nie jest. Myślą tak prawdopodobnie z uwagi na sławę tego miasta które zna cały świat. Miasto jest oczywiście najbardziej znane z powodu pomnika Chrystusa Odkupiciela, który z wysokości rozpościera się na całe miasto, jest wysoki na 38 metrów i zalicza się go do 7 nowych cudów świata. Rio jest oczywiście także znane ze słynnego karnawału i plaży Copacabany.

Wodospady Iguazu – Znajduje się on na granicy Brazylijsko-Argentyńskiej na rzece Iguacu, jest to jeden z największych i najładniejszych wodospadów na świecie, dlatego wraz z Parkiem Narodowym Iguazu został wpisany na listę UNESCO. Dzięki temu ochroną zostały objęte tutejsze lasy deszczowe i inne tereny. Ciekawostką może być to, i świadczy to również o wielkości wodospadu, że szum wody można usłyszeć nawet z 20 km od wodospadu.

wodospady iguazu

Wydmy Lencois Maranhenses – Powiem szczerze, że na zdjęciach wywierają one na mnie ogromne wrażenie. Znajdują się one w północnej części Brazylii i tworzą one pustynie, na której tworzą się wydmy w środku z turkusową wodą. W ten sposób mamy praktycznie pełno małych basenów z idealnymi warunkami do plażowania w towarzystwie zwierząt.

wydmy Lencois Maranhenses